Polska może nie być na liście 10 najlepszych kierunków wakacyjnych, więc możesz zapytać Co jest tam do zrobienia w Polsce niestety, nie ma prostej odpowiedzi! Jako zróżnicowany kraj o bardzo długiej historii, konflikcie i triumfie, fascynujących miastach i nietkniętym krajobrazie przyrody, w Polsce jest wiele tysięcy rzeczy do zobaczenia i zrobienia, a nie ma możliwości, abym mógł je wszystkie pokazać. Mogę jednak dać Wam wyobrażenie o tym, co najlepsze w Polsce i zostawić Wam możliwość zorientowania się w tym, co pozostałe.

Stare Miasto Kraków i dzielnica żydowska

Kraków nie jest stolicą, ale prawdopodobnie najbardziej lubianym miastem wśród turystów, głównie dzięki atrakcyjnej starówce. Na brukowanych ulicach z łatwością można obejrzeć wozy konne, a przytulne puby, sprzedawcy uliczni sprzedający kwiaty, tytoń i gigantyczne gorące precle, piękne budynki i chłód w powietrzu czynią go wyjątkowym. Średniowieczny rynek jest największy w Europie, fascynującym miejscem do zwiedzania jest także dzielnica żydowska.

Pojezierze mazurskie

Pojezierze mazurskie to z pewnością jedno z największych miejsc w Polsce; obszar o wyjątkowym pięknie, stanowiący idealne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. W okolicy znajduje się ponad 2000 jezior połączonych rzekami i kanałami. Spędź trochę czasu na żeglowanie, łowienie ryb, spływy kajakowe, wędrówki piesze, jazdę na rowerze i obserwację przyrody.

Zamek Książ

Bajkowe historie miłosne, zamek Książ jest perłą architektoniczną i trzecim co do wielkości zamkiem w kraju. Jego budowa została ukończona pod koniec XIII wieku i znajduje się na szczycie wzgórza, prawie pochłoniętego drzewami, w regionie południowej części kraju. Odkryj ponad czterysta pokoi i komnat, wszystkie wspaniale udekorowane i przejdź do głównej wieży, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na okoliczne ogrody i szczyty drzew. Jest to naprawdę szczególna atrakcja turystyczna w Europie.

Auschwitz

Kontrowersyjnym jest wpisanie obozu koncentracyjnego Auschwitz na listę znanych mi atrakcji turystycznych, jest to miejsce głęboko wstrząsające o tak historycznym znaczeniu, że nie da się go zignorować. Ponad 1 milion osób straciło życie niecałe 100 lat temu, a wycieczka tutaj da Ci perspektywę na resztę życia. Nie jest to podróż, która powinna być podejmowana lekko.

Parki Narodowe


Jak widać, piękno Polski jest ogromnie niedoceniane, a do odwiedzenia są aż 23 parki narodowe. USA ma 59 stanów, a Polska jest w przybliżeniu wielkości jednego stanu USA. To jest bardzo imponujące dla każdego! Spróbuj piękna Tatr i bądź zdumiony zmiennymi wydmami i nadmorskimi jeziorami Słowińskimi to tylko początek. Upewnij się, że spakowałeś buty turystyczne!

Z innymi wspaniałymi zabytkami, takimi jak Zamek w Malborku, Kopalnia Soli w Wieliczce i Jaskinia Niedźwiedzia, urlop w Polsce na pewno będzie urozmaiconą i ciekawą wyprawą, a więc zwiedzanie Polski jest niezapomnianym przeżyciem. Czy wyruszyłbyś na wakacje w Polsce