Nikt nie chce myśleć o uszkodzeniu lub kradzieży wynajmowanego samochodu i skróceniu wakacji. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, co dzieje się w przypadku kradzieży wypożyczonego auta. W ten sposób możesz być pewny, że Twój wynajmowany samochód jest ubezpieczony. Przed rozpoczęciem podróży należy przeprowadzić pewne dodatkowe analizy w celu upewnienia się, że warunki najmu są prawidłowo sformułowane. Musisz również dowiedzieć się, czy w umowie najmu są jakieś ograniczenia. Stworzyliśmy szybki przewodnik, który pomoże Ci w tym.

KROKI, KTÓRE NALEŻY PODJĄĆ W PRZYPADKU KRADZIEŻY WYNAJMOWANEGO SAMOCHODU

Po pierwsze, należy zgłosić kradzież policji. Daj im znać, czy w samochodzie znajdowały się Twoje rzeczy osobiste.
Należy również jak najszybciej skontaktować się z wypożyczalnią samochodów w celu poinformowania ich o kradzieży auta. Poinformuj ich, że powiadomiłeś policję.
wypożyczalnia – http://amigorentacar.pl/ może naliczyć klientowi opłatę w związku z zobowiązaniem lub przekroczeniem kwoty określonej w umowie najmu. Upewnij się, że zachowujesz kopię wszelkich potwierdzeń lub raportów o zdarzeniach. Twoja odpowiedzialność finansowa będzie zależeć od tego, czy wykupiłeś ubezpieczenie wynajmowanego samochodu.

CZY UBEZPIECZENIE OBEJMUJE KRADZIEŻ?

Wiele firm ubezpieczeniowych nie pokryje kradzieży wynajmowanego pojazdu, jeśli kradzież była wynikiem zaniedbania lub złamania warunków umowy najmu. Jeśli Twój zakład ubezpieczeń pokrywa kradzież wynajmowanego samochodu, najprawdopodobniej będziesz musiał dostarczyć kopię zgłoszenia na policję.

CZY W PRZYPADKU KRADZIEŻY SAMOCHODU BĘDĘ MUSIAŁ ZAPŁACIĆ ZA CAŁY JEGO KOSZT?

Odpowiedzialność finansowa zależy od tego, gdzie wypożyczasz pojazd i od którego dostawcy.
Jeśli wypożyczasz samochód sprawdź dokładnie zapis w umowie najmu. Twoja odpowiedzialność finansowa jest ograniczona do podanej kwoty, więc nie będziesz musiał płacić za cały koszt samochodu.
Wyjeżdżając za granicę, np.: jeśli odwiedzasz Stany Zjednoczone, ważne jest, aby podać kraj zamieszkania. Może to mieć wpływ na ceny, ale również na ubezpieczenie, ponieważ w przypadku niektórych podróżnych przyjeżdżających z kraju UE obowiązkowe jest zwolnienie z odpowiedzialności za wystąpienie szkody.
Z kolei dla obywateli amerykańskich wypożyczających samochód w USA, wykupienie ubezpieczenia jest fakultatywne. Oznacza to, że jeśli nie posiadasz ubezpieczenia samochodu, karty kredytowej lub ubezpieczenia pojazdu z wypożyczalni, możesz być zobowiązany do zapłacenia pełnego kosztu pojazdu.

ZNACZENIE WIELKOŚCI ODSZKODOWANIA Z TYTUŁU STRAT

Koszt rezygnacji ze strat różni się w zależności od typu samochodu i dostawcy. Zrzeczenie się strat zmniejsza odpowiedzialność finansową najemcy. Ważne jest, aby w dalszym ciągu przestrzegać warunków umowy najmu.

UPEWNIĆ SIĘ, ŻE JESTEŚ UBEZPIECZONY


Czy dokładnie wypełniłeś/aś swoje dane podczas rezerwacji samochodu? Upewnij się, że podałeś kraj swojego zamieszkania, aby być pewnym, że Twoja cena jest dokładna.
Masz polisę na podróż? Wiele ubezpieczeń obejmuje również pokrycie kosztów wypożyczenia pojazdów do określonej kwoty. W wypożyczalni można również zakupić ubezpieczenie rzeczy osobistych, które będą znajdować się w samochodzie.
Zapoznaj się z warunkami umowy najmu. Na przykład, w wielu przypadkach wyjazd samochodu z wyznaczonych dróg może spowodować utratę ubezpieczenia. W wielu krajach można uzyskać rabaty. W ten sposób możesz zmniejszyć swoją odpowiedzialność. Pozwala to na ograniczenie kwoty, którą trzeba zapłacić, w niektórych przypadkach do zera. Upewnij się, że sprawdziłeś wyłączenia dla niektórych rodzajów uszkodzeń.
Opcjonalnie obywatele amerykańscy i kanadyjscy mogą wykupić zwolnienie od odpowiedzialności za szkody. Oznacza to, że nie będą oni zobowiązani do pokrycia pełnych kosztów związanych z pojazdem zastępczym. Jeśli polegasz na swojej karcie kredytowej lub istniejącym ubezpieczeniu samochodu, upewnij się, że dokładnie wiesz, na co jesteś ubezpieczony. Sprawdź, czy nie ma żadnych ograniczeń w polisie.